single

Wybór stołu - na co zwrócić uwagę?

Niektórzy uważają, że stół to najważniejszy mebel domu. I choć przez ostatnie lata były modne wnętrza, gdzie brak było tego elementu, obecnie solidny, obszerny stół znów jest popularny. Nic dziwnego – to miejsce, gdzie wspólnie jemy, gdzie siedzimy i rozmawiamy przy herbacie, a dzieci malują, lepią, odrabiają lekcje. To przy stole możemy rodzinnie spędzać czas przy grach planszowych.

Warto więc zaaranżować stół i jego okolice tak, by było pięknie, rodzinnie i stylowo. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka interesujących drobiazgów ze szerokiej oferty sklepu internatowego Metroz.pl. Na stronie www.metroz.pl znajdziecie mnóstwo drobiazgów do dekoracji wnętrz, a także wszystko co jest potrzebne w domu, ogrodzie czy domowym warsztacie. Nie zabraknie tez propozycji dla dzieci oraz inspirujących propozycji prezentowych.

Zacznijmy od kwiatów. Kwiaty na stole powinny pojawiać się nie tylko w czasie świąt, przyjęć czy szczególnych okazji. Nie żałujmy sobie odrobiny piękna na co dzień, bo estetyka codzienności jest ważna. Elegancki wazon lub wazon bardzo prosty – ważne, żeby pasował do wnętrza. Niech stoi na stole stale i zachęca do tego, by regularni wstawiać do niego świeże bukiety. Idealnie, jeśli będą to kwiaty sezonowe. Wówczas nasz salon będzie naturalnie zmieniał wygląd wraz z rytmem pór roku.

Na stole warto tęż ustawić ładna paterę na owoce. Ma to nie tylko walor estetyczny. Umyte owoce będące w zasięgu rei to najlepszy sposób, by regularnie po nie sięgać. Szczególnie w przypadku dzieci kształtowanie tego rodzaju zdrowych nawyków jest na wagę złota.

Świece wprowadzają wyjątkowy klimat. Trudno wyobrazić sobie bez nich uroczystą kolację, romantyczną randkę czy inną wyjątkową okazję. Zadbajcie o to, by w waszym domu nie zabrakło świec oraz pięknych świeczników dobranych stylistycznie do wnętrza. Szukajcie okazji, których wagę podkreślicie kilkoma świeczkami. Warto też zadbać o to, by świeczki pojawiły się w naszej domowej strefie relaksu, na przykład przy sofie i fotelach. Zapachowe świeczki doskonale wpływają na nastrój i sprzyjają odpoczynkowi.

Ale wracajmy do samego stołu… Zastawa stołowa jest bardzo ważna. Zadbajmy nie tylko o tę na wyjątkowe okazje, ale też o codzienną. Pamiętajmy, że wielkich okazji jest w naszym życiu niewiele, życie wypełnia codzienność i niech będzie ona jak najpiękniejsza. Prosta, ale estetyczna zastawa, dobrej jakości, dobrana w komplet sprawi, że codzienne posiłki będą miały swój urok. Pamiętajmy tez, że to właśnie domowe otoczenie najlepiej kształtuje gust i upodobania estetyczne dzieci. Dbajmy więc o to, by piękno było stale obecne w naszym życiu i powiedzmy „nie” bylejakości!

Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić do codziennego życia nieco elegancji. Korzystajmy takich naczyń, jak karafki na napoje, wazy do zupy, sosjerki… nie wymaga to wiele wysiłku, sprawia, że domowe posiłki zyskują klasę. Dla dzieci to bezcenna możliwość nabrania obycia, co w przyszłości pomoże im się odnaleźć w wielu sytuacjach towarzyskich. Naturalność i swoboda w połączeniu z dobrymi manierami to coś, co warto wyrobić u swoich pociech.

Warto też zadbać o kilka wyjątkowych drobiazgów. Na przykład pięknie malowane kubki na herbatę i dobrany do kompletu dzbanek z zaparzaczem sprawią, że codzienne parzeni herbaty stanie się miłym i pięknym rytuałem, o ile przyjemniejszym niż zalanie wodą z czajnika torebeczki ekspresowej herbaty wrzuconej do kubka z logo reklamowym jakiejś firmy. Tego rodzaju drobiazgi tworzą atmosferę naszego domu i sprawiają, że aż chce się w nim przebywać.