single

Jak urządzić stylową kuchnię?

Kuchnia często nazywana jest sercem domu. Niegdyś obszerna kuchnia ze stołem, przy którym można było jeść posiłki była standardem. Z czasem zastąpiły ją mikro wnęki kuchenne, w najgorszym wypadku lokalizowane w przedpokoju, tuż przy wejściu. Tak wygląda układ kawalerek z czasów PRL. Dziś modne są salony z tak zwanym aneksem kuchennym, czyli pomieszczenia łączące w sobie funkcję kuchni, jadalni i miejsca na wypoczynek.

Czy salon z aneksem jest lepszy od osobnej kuchni? To głównie kwestia preferencji. Faktem pozostaje jednak, że kuchnia powinna być urządzona w sposób maksymalnie funkcjonalny i dopasowany do potrzeb mieszkańców. Warto też zadbać o to, by wyglądała stylowo – nie tylko wtedy, kiedy jest aneksem widocznym dla gości zaproszonych do salonu. Praktyczne i piękne drobiazgi są ważne przede wszystkim dla domowników – milej mieszka się w domu, który jest estetyczny.

Jak zadbać o stylową kuchnię? Oto kilka rad, jakie przygotowali dla was eksperci od pięknych wnętrz ze sklepu internetowego Metroz.pl. Na stronie www.metroz.pl znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie by budować, remontować, wyposażać i urządzać dom lub mieszkanie, a także by stworzyć i pielęgnować zieleń na balkonie lub w ogrodzie. Sklep pełen jest też inspiracji na prezenty dla każdego i na różne okazje.

Stylowa kuchnia – te drobiazgi robią klimat
Diabeł tkwi w szczegółach. Gdy baza kuchni jest prosta i neutralna, nie trzeba wiele, by nadać jej charakter. Postawmy na przemyślane i spójne stylistycznie wyposażenie. Ot, choćby takie przedmioty jak czajnik czy toster -zamiast zwyczajnych, neutralnych wybierzmy ich wersje kolorowe. Są nie tylko modne, ale też cieszą oko. Czerwony czy zielony czajnik sprawi, że kuchnia będzie wyglądała ciekawiej. To najlepszy sposób, żeby wprowadzić kolor do tego wnętrza – wybierzmy tylko barwę, która ma być akcentem kolorystycznym i wyszukajmy drobiazgi w tym odcieniu. To może być też na przykład ramka, w której umieścimy interesująca grafikę czy plakat.

Właśnie! Nie bójmy się wprowadzić odrobiny sztuki także do kuchni. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by wieszać tu arcydzieła malarstwa i narażać je na kontakt z tłustymi oparami. Jednak grafiki czy plakaty to niedrogi i prostu sposób na to, by kuchnia wyglądała ciekawiej i zyskała indywidualny charakter. To też dobre miejsce, by powiesić kilka rodzinnych fotografii – zamiast ukrywać je w albumach lub co gorsza, trzymać tylko w postaci wirtualnej na dyskach komputerowych, wprowadzimy je na ściany naszego domu. Rodzinne fotografie z ciekawych ramkach, jakie znajdziecie w sklepie Metroz.pl sprawią, że dom będzie wyglądał przytulniej.

Jakie przedmioty ułatwią życie w kuchni?
Oczywiście w kuchni estetyka jest ważna, jednak na pierwszym miejscu jest funkcjonalność. Podpowiadamy, jakie przedmioty są niezbędne, by wygodnie przyrządzać posiłki i utrzymywać porządek w kuchni. Oczywiście nie kłoci się to z estetyką – jeśli będą spójne stylistycznie i dobrane do wnętrza to dodatkowo je udekorują.

Listę kuchennych niezbędników otwiera chlebak. Pojemnik na przechowywanie pieczywa jest potrzebny, by nie schło ono i nie psuło się. Przyda się też stojak na przyprawy – trudno gotować bez nich. Zamiast upychać w szafkach torebeczki z przyprawami, lepiej kupić elegancki przyprawnik ze szklanymi słoiczkami czy butelkami, które gwarantują, że zioła i przyprawy na długo zachowają swoje walory smakowe i zapachowe.

Warto tez postawić na kuchennym parapecie kilka doniczek z ze świeżymi ziołami – przydadzą się przy gotowaniu i będą pięknie wyglądały.