single

5 elementów, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy!

Urządzeni wnętrz nie na darmo jest rzeczą, której można uczyć się na kursach i studiach. Pracy dla architekta wnętrz też raczej nigdy nie zabraknie. Jednak czy koniecznie trzeba zatrudniać fachowca, by mieć piękny i stylowo urządzony dom? Na szczęście – nie! Nie każdy ma chęć i pieniądze, by inwestować w taką usługę. Trzeba też pamiętać, że samo znalezienie architekta wnętrz, którego wizja i styl pracy będą współgrały z naszymi potrzebami i oczekiwaniami też może zająć sporo czasu. Warto więc pokusić się o samodzielne urządzenie swojego domu lub mieszkania.

Jak się do tego zabrać? O pomoc w przygotowaniu tego poradnika poprosiliśmy ekspertów ze sklepu internetowego Metroz.pl. Na stronie www.metroz.pl znajdziecie wszystko czego potrzebujecie by wyremontować, urządzić, wyposażyć i udekorować swój dom oraz ogród. Wszystkie produkty pochodzą od najlepszych producentów i są dostępne w konkurencyjnych cenach.
Oto pięć rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy.

Dekoracje z duszą, bez sztampy. Oglądając katalogi i pisma wnętrzarskie łatwo jest nadmiernie ulec inspiracjom – modne elementy powtarzają się niemal na każdym zdjęciu i łatwo można natrać przekonania, że pewne rzeczy po prostu trzeba mieć. Tak jest przede wszystkim z elementami dekoracyjnymi. I potem widzimy kolejne wnętrza z tymi samymi plakatami z banalnymi napisami motywacyjnymi czy grafikami w modnym stylu. Nie ma w nich nic złego, ale czy to na pewno jest w twoim stylu? Lepiej postaw na dekoracje stuprocentowo własne. Nie musisz malować obrazów… Świetnym, stylowym i niedrogim pomysłem jest wyeksponowanie w domu rodzinnych fotografii. W sklepie Metroz.pl znajdziesz duży wybór interesujących ramek, które nadadzą charakter Twojej domowej galerii zdjęć.

Światło dużo zmienia. Klimat domu w dużej mierze można wykreować odpowiednim oświetleniem. Chodzi nie tylko o interesujące lampy i klosze, ale przede wszystkim o zróżnicowanie źródeł światła. Poza centralnymi żyrandolami potrzebne są kinkiety i lampy stojące dające miękkie, nieco stłumione światło. Warto tez pomyśleć o różnego rodzaju świetlnych girlandach, które pięknie dekorują dom nie tło na święta. Nie do podrobienia jest też magia świec. W Metroz.pl znajdziesz świeczniki i świece, które pozwolą ci wprowadzić blask do twojego domu.

Dodatki dają przytulność. Różnego rodzaju koce, pledy i poduszki rzucone na sofę czy fotele zachęcają do tego, by rozsiąść się z kubkiem gorącej herbaty, wziąć w dłoń książkę i wypoczywać. A dom przecież powinien być właśnie miejscem, w którym możemy odpocząć.

Zieleń w domu ma walory zdrowotne oraz dekoracyjne. Nie chodzi tylko o to, że kwiaty doniczkowe są dziś bardzo modne. Rośliny ożywiają wnętrze, są prostą metodą, by nadać mu charakter. Dobrze dograne doniczki i osłonki mogą być też bardzo dekoracyjne. Jeśli nie znasz się dobrze na kwiatach, wystarczy na początek kilka doniczek z ziołami, które wykorzystasz do przyprawiania posiłków i interesujący wazon dobrany stylem do salonu, w którym będziesz ustawiać świeże kwiaty cięte. To drobiazgi, ale to one tworzą dom. Z czasem możesz prowadzić więcej zieleni zgodnie z modnym trendem urban jungle.

Nietypowe meble. Warto mieć w domu coś mniej typowego. Może będzie to wiszący fotel? Nie tylko dzieci kochają huśtawki. Tak zwane krzesło brazylijskie wygląda bardzo stylowo, jest też znakomitym miejscem do relaksu. Wszelkiego typu hamaki, huśtawki czy wiszące fotele sprawią, że dom będzie oazą wypoczynku i relaksu.