single

Prezenty na święta - jak to ogarnąć dobrze?

Kiedy nadchodzi grudzień to oznacza, że będzie wiele okazji do kupowania prezentów. Najpierw Mikołajki 6 grudnia, potem oczywiście prezenty świąteczne – często wręczane nie tylko w domu rodzinnym, ale też podarunki dla przyjaciół czy drobiazgi dawane dalekiej rodzinie, z która spotykamy się podczas świątecznych wyjazdów. Dla wielu osób ten prezentowy zawrót głowy to wcale nie radość, a ciężki obowiązek. Nie tylko trzeba zaplanować w budżecie zakup wszystkich podarunków, ale jeszcze wpaść na odpowiednie pomysły.

Najlepiej zająć się tym wcześniej, żeby nie skończyło się na kupowaniu w wigilię rano kolejnych skarpetek dla wujka czy bombonierki dla cioci. I oczywiście aby uniknąć stresu i przedświątecznej bieganiny po zatłoczonych do granic możliwości centrach handlowych warto wybrać robienie zakupów przedświątecznych przez internet. W sklepach internetowych takich jak Metroz.pl znajdziecie mnóstwo ciekawych pomysłów, często ciekawszych i w lepszych cenach niż to co oferują sklepy stacjonarne. A do tego zakupy zrobicie wygodnie, nie wychodząc z domu. Dlatego zajrzyjcie na www.metroz.pl w poszukiwaniu świątecznych inspiracji. My wybraliśmy dla Was kilka z nich.

Kubek świąteczny 360 ml występuje w czterech uroczych świątecznych wzorach. To idealny niezobowiązujący drobiazg, jeśli szukamy czegoś niedrogiego, niekoniecznie osobistego. Na przykład drobiazgu na firmowe Mikołajki czy podarunku dla dalekiego kuzyna, z którym widujemy się raz w roku. Z pewnością nikogo tego rodzaju prezent nie urazi i choć nie jest szczytem polotu, warto mieć w zanadrzu kilka takich pomysłów, bo na pewno w gorącym okresie świątecznym się przydadzą.

Do tej samej kategorii należy termofor w świątecznym pokrowcu w formie wzorzystego sweterka. To praktyczny przedmiot, a sweterek nadaje mu świąteczny charakter. Jest to prezent, który śmiało możemy dać właściwe każdemu w rodzinie czy w gronie znajomych. Szczególnie trafi do serca każdego domatora – długie zimowe wieczory spędzane z kubkiem aromatycznej herbaty i ciepłym termoforem grzejącym nas podczas lektury ulubionej książki – oto kwintesencja idealnego wypoczynku dla każdego, kto kocha być w domu.

A jak już przy herbacie jesteśmy… Zestaw do parzenia herbaty to też znakomity pomysł na prezent świąteczny. Dzbanek szklany z zaparzaczem na podgrzewaczu to coś co z pewnością przyda się w domu. Dzięki niemu można porzucić raz na zawsze herbatę ekspresową w torebkach, robiąc z parzenia herbaty prawdziwą ceremonię. Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie luksusowy prezent, dodaj do dzbanka i filiżanek zestaw aromatycznych herbat z dobrego sklepu z herbatą. Dla każdego miłośnika tego gorącego napoju będzie to idealny podarunek. W podobny sposób można obdarować wielbiciela kawy – młynek, zaparzacz, wysokiej jakości kawa ziarnista to jest także znakomity prezent, a nie wymaga wiele, by go skompletować.

W kategorii prezentów dla domatorów, idealnych do wykreowania sobie rytuału domowych przyjemności znakomicie sprawdzi się także Zestaw lawenda: dzbanek z podgrzewaczem i talerz z łopatką do ciasta – to już produkt nie tylko do zaparzenia herbaty, ale można też podać jeszcze coś słodkiego. A wiadomo, że nic lepiej nie pasuje do mocnej herbaty wysokiej jakości niż kawałek pachnącego, domowego ciasta. Dlatego to dobry pomysł na prezent i bardzo praktyczny.