single

Prezenty - pomysły i propozycje

Wielkimi krokami nadchodzi czas prezentów. Dla dzieci to przede wszystkim ogromna radość, ekscytujące oczekiwanie na niespodzianki. Dla dorosłych często zamiast radości jest to czas gorączkowego poszukiwania odpowiednich podarunków, denerwowania się na tumy w sklepach i wysokie koszty, a do tego – narzekanie na brak pomysłów na prezent. Szczególnie, że często niestety kupujemy prezenty nie tylko najbliższym, których znamy dobrze, kochamy i bez trudu odgadujemy, o czym marzą. Sezon świąteczny to czas, gdy prezentami wypada obdarować bardzo różne osoby. Z tego grona trzy grupy są najtrudniejsze: ludzie, którzy mówią, że mają wszystko, ludzie, których dobrze nie znamy oraz minimaliści, którzy nie gromadzą rzeczy.

Dlatego, aby ułatwić Wam nieco zadanie przygotowaliśmy krótki poradnik prezentowy we współpracy ze sklepem internetowym Metroz.pl. Podpowiadamy, jakie prezenty ucieszą nawet najbardziej wymagających.

Prezent dla tego, kto ma już wszystko
Często to niekoniecznie ludzie bardzo bogaci. Wystarczy, że są spełnieni zawodowo i życiowo lub co gorsza nie mają żadnych specjalnych zainteresowań, bo jak wiadomo hobby generuje nieskończoną możliwość prezentów. Specyficzną podgrupę stanowią tu nasi dziadkowie – oni choć mają niewiele, zwykle deklarują, że niczego im nie trzeba. Bo przecież – co za niespodzianka – mają już wszystko. Jakie prezenty mimo wszystko ucieszą ludzi z tej grupy? Warto celować w coś eleganckiego i uniwersalnego. Pierwszym tropem może być wino. Należy tu jedynie sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z abstynentem… Jeśli nie to zestaw do wina będzie strzałem w dziesiątkę. Zestaw do serwowania wina w skrzynce wygląda elegancko i na pewno będzie przydatny.

Warto pamiętać, że to też dobry pomysł, jeśli na przykład wybieramy się do kogoś na parapetówkę. W tej kategorii sprawdzą się też takie przedmioty jak karafki czy kieliszki do wina lub innych alkoholi – zależy co preferuje obdarowywany. Jeśli mamy do czynienia ze smakoszem, możemy tez postawić na zestaw do sushi – idealny dla miłośników egzotycznej kuchni.

Ludzie, których nie znamy zbyt dobrze
W święta zdarza się, że spotykamy się z dalszą rodziną, którą wypada obdarować, a jednak nie wiemy czym, bo nie mamy bliskich relacji. Co wtedy? Dalekiej ciotce zawsze możemy sprezentować eleganckie drewniane pudełko na biżuterię – jeśli tylko należy do kobiet, które lubią ozdoby, z pewnością jej się przyda taki drobiazg. Możemy też pomyśleć o kupieniu zabawnych i uroczych świątecznych drobiazgów. Zwykle nie są one szczytem marzeń – nie oszukujemy się, ale mają swój urok i na pewno nikogo nie urażą. Spotykając się w większym gronie, aby nie zbankrutować, możemy każdemu podarować na przykład termofor w kolorowym „ubranku” w świąteczny wzór, oczywiście dla każdego wybierając inny kolor i deseń sweterka. To praktyczny i sympatyczny drobiazg z miłym świątecznym akcentem.

Minimaliści
Oto najtrudniejsza kategoria. Ludzie, którzy nie gromadzą rzeczy i starają się mieć ich jak najmniej. Co robić? W tej sytuacji świetnie mogą sprawdzić się prezenty „zużywalne” na przykład spożywcze. Obowiązuje jedna zasada: to musi być coś naprawdę dobrej jakości i wyszukanego. Bombonierka z supermarketu nie spełnia tego warunku! Ale już paczka pralinek z luksusowej cukierni – jak najbardziej. Minimalistom zawsze możemy tez podarować bon na zakupy, co pozwoli im wybrać coś potrzebnego, co nie zagraci im przestrzeni.

Wraz z ekipą Metroz.pl życzymy Wam wesołych świąt i udanych świątecznych zakupów! Oraz oczywiście samych trafionych prezentów.