O NAS

De Revolutionibus Books & Cafe to księgarnia naukowa i kawiarnia stworzona przez Fundację Centrum Kopernika jako miejsce spotkań i debat wokół problemów filozoficznych, matematycznych, teologicznych, zagadnień dotyczących życia społecznego oraz wydarzeń literackich.

Księgarnia mieści się w samym centrum Krakowa na ulicy Brackiej. Odwiedza nas około 3000 osób miesięcznie. Na profilu FB księgarni jest ponad 6000 osób, które śledzą wydarzenia odbywające się w Księgarni.

Oferujemy profesjonalny wybór książek z zakresu filozofii, teologii, psychologii, socjologii, politologii i sztuki. Mamy bogaty księgozbiór dla dzieci oraz dobór najlepszej prozy polskiej i obcej, reportażu i esejów.

Księgarnia ma naukowy charakter. Posiada szeroki zbiór książek z dziedziny filozofii, teologii, kosmologii, nauk politycznych, psychologii i socjologii.

Współpracujemy bezpośrednio z wybranymi wydawnictwami. Nasz personel jest profesjonalnie wykształcony, księgarze posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku księgarskim, kompetentnie i z zaangażowaniem potrafią doradzić klientom zakup odpowiedniej pozycji.

Dbamy o naszych najmłodszych gości- dział literatury dla dzieci i młodzieży zawiera najlepsze pozycje wydawnicze dostępne na rynku. Księgarnia to miejsce, w którym organizujemy prestiżowe wydarzenia literackie i popularnonaukowe.

Księgarnia ma też dział literatury i reportażu polskich autorów oraz literatury dziecięcej w języku angielskim. Cieszy się on popularnością wśród turystów. Mamy ofertę dla studentów poszukujący książek z dziedziny swoich studiów oraz poszerzający swoje zainteresowania o filozofię i literaturę. Do nich głównie jest skierowany cykl wykładów odbywających się w księgarni- „Granice Nauki”, którego kolejna edycja rozpoczęła się w październiku 2017 r. 

Dla turystów zwiedzających Kraków został przygotowany dział książek w języku angielskim oraz ciekawie dobrany dział książek o Krakowie. Księgarnia bierze aktywny udział w wydarzeniach literackich i naukowych naszego miasta- Dniach Tischnerowskich, Małopolskim Dniu Książki, Copernicus Festival (wykłady „Małe Rewolucje”, „Śniadanie Mistrzów”), Conrad Festival (spotkania „Książka-jak to się robi?”), Targi Książki.

Bar kawowy proponuje doskonałą mieszkankę 100% Arabiki z ziaren z Brazylii, Kostaryki, Gwatemali i Kolumbii. Wykonanie aromatycznego espresso jest sztuką, którą opanowały nasze baristki. Są to osoby profesjonalnie zajmujące się parzeniem kawy, po szkoleniach i kursach baristycznych. Oferujemy ciasta według starych, krakowskich receptur oraz smaczne tarty a także przygotowywane na życzenie koktajle i kanapki.

 

 

Bracka 14,
31-005 Kraków
Tel.: +48 530 769 530

pn-pt 09:00 - 21:00
sb-nd 10:00 - 19:00