Literatura piękna

Budda z przedmieścia Hanif Kureishi

Seks, narkotyki i rock'n'roll, czyli debiut, który wstrząsnął Wielką Brtanią.

Kiedy Karim przeprowadza się do mulitukulturowego Londynu, jego życie zaczyna nabierać blasku. Nigdy nie było szare - z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego szaloną kochanką nie da się nudzić. Ale Londyn zanurzony w mrocznej muzyce punk rocka i balansujący na granicy rewolucji obyczajowej wprowadza go w świat wyzwolony: seksu, narkotyków i sztuki eksperymentalnej. Karim rodzi się na nowo.

W debiutanckiej powieści, która przyniosła mu sławę i miano skandalisty, Kureishi wraca do czasów swojej młodości. Komiczna historia o dojrzewaniu w świecie multikulti i delikatna ironia, z jaką przyglada się poszukiwaniom własnej tożsamości - to znak rozpoznawczy autora Buddy z przedmieścia.

Żaden temat nie jest dla Karima zbyt bolesny - ani rasa, ani klasa społeczna, ani seks - wszystko jest interesujace, warte opowiedzenia, bez wstydu i bez krygowania się.

W Buddzie... okrucieństwo, humor i czułość splatają się ze sobą, wspólnie tworząc postać, i nawet najdrobniejsza epizodyczna rola ożywa chwilowo, lecz wyraziście, za sprawą tej potężnej mieszanki.

Zadie Smith

 

Bracka 14,
31-005 Kraków
Tel.: +48 530 769 530

pn-pt 09:00 - 21:00
sb-nd 10:00 - 19:00