single

Jak zająć dziecko w długie, jesienne wieczory?

Gdy nadchodzi jesień, a dni stają się coraz krótsze rodzice, szczególnie tych młodych dzieci, intensywnie szukają pomysłów na to, jak zając maluchy w tym czasie. Co rozbić, żeby nie nudziły się i nie zalegały przed ekranem z bajkami? Na szczęście nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy kilka pomysłów i nawet najdłuższy wieczór minie w mgnieniu oka.

Wyjdźcie na dwór! Kto powiedział, że jesień trzeba spędzić w domu? Warto pamiętać o powiedzeniu, że nie ma nieodpowiedniej pogody, są tylko ubrania źle dobrane do panującej aury. Jeśli ubierzemy się odpowiednio, możemy śmiało ruszać na zewnątrz nawet, gdy jest chłodno czy pada deszcz. Bielizna termoaktywna, wełniany sweter, dobra kurtka i wodoodporne spodnie to zestaw, który pozwoli nie przejmować się pogodą.

Do tego koniecznie dobierzmy odpowiednią czapkę oraz komin chroniący szyję przed chłodem – duży wybór tego rodzaju akcesoriów dla dzieci na jesień i zimę znajdziecie w sklepie internetowym Metroz.pl. Na stronie www.metroz.pl znajdziecie też latarki – to gadżet, który przyda się podczas wieczornych spacerów, gdy szybko zapada zmrok. Makuchy będą zachwycone możliwością odkrywania świata w ciemnościach. W takiej sytuacji nawet znane zakątki w pobliżu domu stają się ciekawsze i pozwalają na przeżycie przygody.

Warto też pamiętać, że regularne spacery przy niskich temperaturach i zmiennych warunkach atmosferycznych to najlepsze co możesz zrobić, by wzmacniać układ odpornościowy swojego dziecka. Dzięki regularnym jesiennym spacerom dziecko stopniowo będzie przyzwyczajać się do coraz niższych temperatur.

Kreatywne prace w domu. Nie trzeba mieć wielkiego talentu, żeby w domu zajmować się różnego rodzaju pracami kreatywnymi i zajęciami artystycznymi. Każde dziecko powinno mieć stały dostęp do dobrej jakości materiałów plastycznych – znajdziecie je w sklepie Metroz.pl w bardzo korzystnych cenach. Co powinno się znaleźć w zestawie dla małego artysty? Przede wszystkim kredki i farby – warto dobierać je do wieku i możliwości dziecka, a z czasem jak najbardziej różnicować, żeby dziecko zobaczyło, że przy użyciu różnego rodzaju narzędzi i technik osiąga się inne rezultaty: farby plakatowe, pastele, akwarele, farby dające efekty przestrzenne – to wszystko rozwija i pobudza wyobraźnię dziecka.

Warto też sięgać po różnego typu masy plastyczne: glina, ciastolina, plastelina, masy piankowe, czy piasek kinetyczny nie tylko zajmują dziecko na długo, ale też znakomicie rozwijają sprawność i siłę dłoni. W przyszłości dziecku łatwiej przyjdzie opanowanie sztuki pisania. Pace manualne stymulują też rozwój mózgu, dlatego są tak cenne w codzienności dziecka.

Puzzle i innego rodzaju zabawki wymagające skupienia to coś, co warto wprowadzać w życie dziecka. Na stronie Metroz.pl znajdziemy interesujące przykłady tego typu zabawek. Układanki należy oczywiście dopasowywać do wieku i możliwości malucha, zaczynając od najprostszych, z dwóch elementów, by z czasem przejść do bardziej zaawansowanych opcji. Można je dobierać tematycznie, kierując się upodobaniami dziecka.

Oczywiście nie można zapomnieć tez o książkach. Nadal w mocy jest hasło, by czytać dziecku codziennie przez co najmniej dwadzieścia minut. Czas spędzony z książką nigdy nie jest czasem straconym. Co ważne, to chwile, gdy jesteśmy z dzieckiem w wyjątkowej bliskości, siedząc razem i zanurzając się wspólnie w świat lektury. A długie jesienne wieczory szczególnie zachęcają do tego, by spędzać czas właśnie w ten sposób.